Zestaw donic do salonu – gwarancja stylowego wnętrza

Zestaw dużych donic do salonu, dwie czarne donice i jedna biała doniczka z roślinami dają efekt urban jungle.

Urządzając swój salon, zależy nam na osiągnięciu jak najlepszego efektu wizualnego. Zaczynamy od zapoznania się z różnymi stylami urządzania wnętrz. Poznajemy style: nowoczesny, rustykalny, glamour, boho, loftowy. Wybieramy taki, który najlepiej odpowiada naszym preferencjom lub kombinację różnych stylów. Malujemy ściany na wymarzony kolor, decydujemy się na piękne meble, kanape i fotele, które będą pasować idealnie. Pozostały nam do wyboru różnego rodzaju dodatki, między innymi donice do planowanych kwiatów. Aby mieć pewność, że będą doskonale ze sobą współgrać, zdecydujmy się na zestaw donic do salonu – gwarancję stylowego wnętrza.

Dlaczego warto mieć duży kwiat w salonie?

Posiadanie salonu o dużej powierzchni wiąże się z szerokim zakresem możliwości wyboru kwiatów. Duże kwiaty do salonu niezwykle dobrze odnajdują się w większych salonach. Sprawiają, że wnętrze wygląda przytulnie i jednocześnie bardziej stylowo. Mogą też zapełnić nadmiar wolnej przestrzeni. Nie zapominajmy też o pozytywnych wartościach dla zdrowia płynących z roślin. Działają korzystnie na naszą psychikę – przebywanie w pobliżu natury działa na nas relaksacyjnie. Odpoczynek po pracy będzie jeszcze przyjemniejszy i efektywny w otoczeniu roślin. Kwiaty poprawiają też jakość powietrza, niektóre z nich oczyszczają je i produkują tlen (takie jak draceny, bluszcze, skrzydłokwiaty czy fikusy). Są to najważniejsze zalety posiadania dużych roślin w salonie.

Donice do dużych kwiatów

Po decyzji o posiadaniu dużej rośliny w salonie i wybraniu odpowiedniego gatunku przychodzi czas na decyzję o donicy, w jakiej postawimy nasz nowy nabytek. Należy pamiętać, że donica do dużego kwiatu musi być z trwałego i solidnego materiału, aby posłużyła nam długi czas. Jest to istotne również z powodu rozmiaru kwiatu – donica musi utrzymać ciężar ziemi oraz samej rośliny. Warto, aby donica też była możliwie najbardziej praktyczna i umożliwiała ewentualne sprawne przeniesienie okazu, czyszczenie, przesadzanie i podlewanie. W końcu opieka nad roślinką ma być dla nas przyjemnością!

Zestaw donic do salonu – wygląd

Donica ma być praktyczna, ale oczywiście również ładna i pasująca do wystroju naszego wnętrza. Jeśli mamy więc naszą wizualizację lub gotowe wnętrze, przyjrzyjmy się jego kolorystyce i stylowi. W zależności od oczekiwanego efektu wybierzemy kolor donicy i ewentualne jej wzory. Nowoczesne pomieszczenia to często dominacja bieli, ciekawie jednak mogą wyglądać czarne akcenty, na przykład właśnie w postaci donic. Roślina w niej będzie wtedy wyraźnie wyeksponowana i bez wątpienia przyciągnie wzrok. Wnętrza w stylu glamour to wyraźne złote akcenty, z którymi pięknie będzie współgrać jasna donica. Zachowamy wtedy szyk i elegancję tak charakterystyczną dla tego stylu. Podobnie we wnętrzach boho – tam również sprawdzą się donice w odcieniach bieli i szarości. Ciemne donice, na przykład w kolorze antracytu zaś to doskonały wybór do wnętrz tradycyjnych i w do otoczenia mebli z drewna w kolorze głębokiego brązu. Warto jednak nadmienić, że donice nie muszą być w takim samym kolorze, aby ze sobą pięknie współgrały. Dla przykładu, dwie czarne donice i jedna biała to również zjawiskowe połączenie.

Zestaw dużych donic do salonu, w których są duże rośliny obok siebie.

Dlaczego warto wybrać zestaw donic do salonu?

Wybór zestawu donic znacząco ogranicza nam późniejsze dylematy, czy kolejne doniczki będą do siebie pasowały. Jeśli z góry planujemy większą ilość kwiatów, zestaw donic to najlepszy wybór. Nie wprowadzimy chaosu do pomieszczenia, a każda roślina będzie wyeksponowana w stylowy i jak korzystny sposób. Spójna kolorystyka dodatków jest ważna dla elegancji pomieszczenia. Co ważne, zestaw donic oferuje doniczki w różnych rozmiarach. Za ich zasługą, będziemy mogli umieścić różne gatunki kwiatów, które potrzebują różnych wielkości donic. Zapewniamy tym samym gwarancję prawidłowego rozwoju rośliny. Nie musimy rezygnować z okazu, który nam się podoba. Dzięki zestawowi donic umieścimy go w większym, bądź odpowiednio mniejszym egzemplarzu. Zyskają na tym zarówno kwiaty, jak i całe pomieszczenie, pod względem estetyki.

Zestaw donic – organizacja przestrzeni

Tak jak przy wyborze pojedynczej donicy, w przypadku zestawu warto również mieć na uwadze rozmiar doniczek. Dopasujmy wielkość odpowiednią do wolnej przestrzeni w salonie. Dzięki temu będziemy mieć pełen zakres możliwości aranżacji. Możemy umieścić rośliny w dużych odległościach od siebie, na przykład w dwóch przeciwległych kątach w salonie. Stylowo wyglądają również dwa kwiaty ustawione po obu bokach komody lub telewizora. Częstym wyborem jest też postawienie kwiatów przy kanapie lub bezpośrednio za nią. Zestaw donic daje nam kolejną możliwość o niezwykle zjawiskowym efekcie. Jest to ustawienie kilku, na przykład trzech doniczek bezpośrednio obok siebie. Taka skoncentrowana roślinność daje naprawdę fenomenalny efekt w stylu urban jungle. Różne gatunki w swoim towarzystwie będą wyglądały jak nasza mała, prywatna dżungla. Nie sposób przejść obok takich roślin w stylowych donicach obojętnie!

Zestaw dużych donic do salonu o takim samym kolorze do dużych kwiatów.

Zestaw donic jako gwarancja stylowego wnętrza

Wybierając zestaw donic, zapewniamy naszemu salonowi harmonijny i stylowy wygląd. Mamy pewność, że donice będą ze sobą pasować i roślinność zachowa spójną estetykę. Pamiętajmy o stylu, w jakim urządzamy wnętrze. Dzięki temu nasza dbałość o szczegóły nie zostanie pominięta. Donice będą nie tylko praktyczne, ale również ładne. Podkreślimy nasz własny, wyjątkowy styl i wnętrze będzie przytulne. Stworzymy cudowne miejsce relaksu, spotkań i spędzania wolnego czasu. Kwiaty zostaną odpowiednio wyeksponowane i będą zachwycać swoim wizerunkiem. Rozważmy białe donice lub szare do pomieszczeń w stylu boho i rustykalnym. Zastanówmy się nad zakupem doniczek w kolorze antracytu do salonów nowoczesnych i loftowych. Wybierz kolor zestawu do wymarzonych roślin i ciesz się szykownym wnętrzem blisko natury!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *