7 pomysłów na jesienne dekoracje przed dom

Pomysły na jesienne dekoracje przed dom.

Zmieniające się pory roku inspirują do zmiany stylu otoczenia. Letnie dodatki o jasnych barwach powoli ustępują miejsca dekoracjom w kolorach czerwieni, pomarańczy i złota. Każda pora roku pozwala nam na twórcze i kreatywne przystrojenie wejścia do domu. Zbliżająca się jesień daje ku temu szerokie możliwości, zaczynając od królowej dodatków w tym okresie – dyni, przez kwitnące jeszcze kwiaty i spadające liście, aż po samodzielnie przystrojone lampiony i stylowe donice. Zaufajmy naszej wyobraźni i zabierzmy się do pracy! Poznaj 7 pomysłów na jesienne dekoracje przed dom. Spraw, że powroty do domu w chłodniejsze wieczory będą przyjemne już od samego wejścia.

1. Dekoracje z dyni przed domem

Oddajemy honor niekwestionowanej faworytce jesiennych dekoracji i rozpoczynamy od dyni. Pomysłów jest wiele, a nawet jedna, duża dynia położona obok wejścia już nada naszemu wejściu klimatu. Spróbujmy jednak wzbogacić dyniowe otoczenie. Jeśli masz schody, postaw symetrycznie na każdym stopniu po dwie dynie. Jedną z opcji jest zacząć od najmniejszej na najniższym stopniu. Wtedy największe egzemplarze stawiamy bezpośrednio obok drzwi. Możesz także, odwrotnie do poprzedniej sugestii, przy drzwiach postawić malutkie dynie, a na dole te większe. W obu wersjach uzyskasz świetny efekt.

Dynie mają wiele gatunków, przy czym na szczególną uwagę zasługują dynie ozdobne. Pośród nich znajdziemy nie tylko oryginalne kształty pomarańczowych dyń, ale także dynie zielone, żółte, białe i wiele innych. Wszystkie z nich w cudowny sposób ozdobią wejście do domu.

Dynie ozdobne sprawdzą się jako jesienna dekoracja przed dom.

2. Lampiony przy drzwiach

Nic nie da tak klimatycznego światła, jak to płynące z lampionów. Powieśmy dwa lampiony przy górnych rogach drzwi i cieszmy się nowym charakterem wejścia. Jeśli jest jakaś korzyść z wcześnie zachodzącego słońca, to właśnie możliwość szybkiego włączenia lampionu. Szukajmy pozytywów! Samopoczucie na pewno poprawi nam też właśnie ciepły blask płynący z latarni lub lampionu. Tworzy niezwykłą, przytulną atmosferę. 

Lampion dekoracyjny przed drzwi nadaje niepowtarzalny klimat.

Lampion z bambusowego drewna w odcieniu pomarańczy będzie pięknie komponował się z ustawionymi obok dyniami. Pasują do siebie kolorystycznie i nadadzą przestrzeni przed drzwiami prawdziwie jesiennego klimatu. Czarny lampion z kolei to dodatek nadający otoczeniu elegancji. Ciemny kolor wpasowuje się w jesienną stylistykę. Będzie doskonale wyglądał w otoczeniu czerwonych i żółtych kwiatów. 


To jednak nie jedyne zastosowanie lampionu! Możemy go również postawić przy drzwiach, a do środka włożyć jesienne dodatki – barwne liście, szyszki, kasztany, malutkie dynie, jarzębinę. Co tylko nam się podoba i co znajdziemy podczas jesiennego spaceru. Do tego idealnie nada się drewniany lampion dekoracyjny, który po przystrojeniu możesz postawić lub zawiesić. Taka samodzielnie wykonana dekoracja będzie niezwykle kolorowa i niepowtarzalna.

Subtelna dekoracja jesienna z użyciem czarnego lampionu.

3. Kwiaty jako jesienna dekoracja przed dom

O astrach, wrzosach, chryzantemach i rozchodnikach pisaliśmy więcej tutaj. Są to kwiaty, które zrobią niemałe wrażenie, zdobiąc wejście do Twojego domu. Towarzyszą nam przez długi okres jesieni. Dzięki nim nie musimy rozstawać się z żywymi kwiatami na czas chłodniejszych miesięcy. Przyjrzyjmy się jednak innym kwiatom, które będziemy mogli umieścić na jesień w doniczkach przy wejściu. 

Możemy zaprosić do siebie begonie stale kwitnącą – nawet jej kolor idealnie wpisuje się w nasze jesienne klimaty! Możemy bowiem zaopatrzyć się w begonie w kolorze pięknej, głębokiej czerwieni. A może bardziej zależy nam na kontraście między kolorami? Do wyboru mamy dużo niebieskich lub fioletowych kwiatów. Jesienią może towarzyszyć nam niecierpek nowogwinejski, właśnie w kolorze fioletu. Kolejną propozycją jest żeniszek meksykański, wpadający swoją barwą w niebieski. Żywe kwiaty to jedna z piękniejszych ozdób, jakie możemy postawić przed domem.

4. Donice – podkreśl piękno jesiennych kwiatów

Aby jesienne kwiaty pięknie się prezentowały, warto, aby były w ładnej, eleganckiej donicy. Możesz postawić dwie duże donice po obu stronach wejścia, a mniejszą bliżej schodów. W przypadku ich braku donica o mniejszych rozmiarach może stać bezpośrednio obok jednej z większych lub warto rozważyć zakup dwóch małych donic i ustawić je symetrycznie do dużych. 

Donice i dynie ustawione na schodach,

Ciemne donice będą pięknie podkreślać żółte i czerwone kwiaty, takie jak begonie. Jeśli latem preferujemy białe donice, na chłodne miesiące ciekawą odmianą będzie zmienić je na czarne lub w kolorze antracytu. Wolisz zostać przy jasnych donicach? Nie ma wobec tego żadnych przeszkód. Rośliny kwitnące jesienią będą wyglądały w nich równie pięknie. Wrzosy w białej lub szarej donicy wniosą dużo uroku przed wejściem.

5. Wieniec na drzwi wejściowe – jesienna dekoracja

Tradycyjna dekoracja, która coraz częściej gości na drzwiach naszych domów. Powszechne są wieńce bożonarodzeniowe, jesienne dopiero zdobywają swoją popularność. Jest to dekoracja, która najwięcej radości sprawi przygotowana samodzielnie. Zaangażuj do pomocy najmłodszych domowników i wybierzcie się na spacer po parku lub lesie. Obowiązkowym punktem jesiennego wieńca jest bez wątpienia jarzębina. Pozbierajcie też wielobarwne liście, żołędzie i oczywiście kasztany – przydadzą się nie tylko do zrobienia ludzików. Dodajcie małe, rajskie jabłuszka i szyszki i cieszcie się piękną, wyjątkową dekoracją – z dumą wykonaną własnoręcznie!

Wieniec na drzwiach wejściowych to oryginalna jesienna dekoracja.

6. Stroik w wiklinowym koszu – ozdoba przed dom

Jesień daje nam dużo propozycji na przygotowanie dekoracji własnoręcznie. Wykorzystaj kosz wiklinowy, aby umieścić w nim jesienne skarby. W koszu o większych rozmiarach możemy umieścić wrzosy i małe dynie. Pozostałe przestrzenie warto udekorować kasztanami, jabłkami i listkami. Mały kosz wiklinowy to doskonałe miejsce na świeczkę, żołędzie wokół niej i gałązki jarzębiny. Taki stroik może stać bezpośrednio na podłodze lub na pionowo ustawionej skrzynce drewnianej. Będzie tam wyglądać niezwykle efektownie.

Ozdoba w wiklinowym koszyku.

7. Dynia w nowej odsłonie

Omówiliśmy już w pierwszym punkcie, jak ładnie ustawione dynie mogą stanowić zjawiskową dekorację. Nie zapominamy jednak o ikonicznej dla jesieni atrakcji – wycinaniu dyń. Ponownie mogą Ci się przydać małe ręce do pomocy – przygotujecie wspólnie piękny lampion! Halloweenowa dynia pięknie będzie prezentować się w otoczeniu światła płynącego z ciemnego, ażurowego lampionu obok.  

Dynie wycięte Halloweenowe jako ozdoba.

To nie jedyna odsłona dyni. Pamiętasz wypełnienie stroików z poprzedniego punktu lub elementy do wieńca? Możesz wykorzystać te składniki do przystrojenia dyni. Aby wykonać bukiet w dyni, musisz wydrążyć środek dyni podobnie jak do lampionu. Wewnątrz umieść gąbkę florystyczną. Tak przygotowaną dynię możesz stroić do woli!

Pomysły na jesienne dekoracje przed dom – podsumowanie

Jesień obfituje w skarby, które możemy wykorzystać do stworzenia dekoracji. Krótki spacer po parku może przynieść nam zarówno inspirację, jak i składniki. Zaprezentowaliśmy kilka propozycji na jesienne dekoracje przed dom, ale tak naprawdę ogranicza Cię tylko wyobraźnia. Nie bój się podjąć próby wykonania samodzielnie dekoracji. Pamiętaj, że liczy się dobra zabawa w wykonywaniu ozdób. Dodatki przygotowane z sercem są najpiękniejsze. Twoje otoczenie przed domem będzie robiło wrażenie już z daleka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *