Czym jest mini ogród?

Obecnie na świecie panuje nowa moda, dla prawdziwych fanów ogrodnictwa oraz wszystkich miłośników przyrody – tworzenie mini ogrodów. Mini ogrody są to ogrody, ale stworzone w wersji mini. W tego typu aranżacjach ogrodowych stosuje się małe drzewka, krzewy i rośliny płożące o drobnym ulistnieniu. Możemy tworzyć tutaj ścieżki, dodawać różne akcesoria ozdobne. Cała przyjemność polega na kreowaniu ogrodu w mniejszej skali.

Dla kogo budowanie mini ogrodu może być interesujące?

Jest to rodzaj hobby, dla osób które interesują się ogrodnictwem, poszukują nowych, ciekawych dekoracji do wykonania samemu. Taka aktywność może spodobać się wszystkim, którzy lubią robić lasy w słoiku.

Ponadto jest to cudowny sposób na spędzenie czasu w ogrodzie wspólnie z dziećmi. Dzieci czerpią ogromną radość z tworzenia mini ogrodów. Do ich wykonania można użyć praktycznie wszystkiego co mamy pod ręką, możemy tworzyć wyjątkowe scenki i wymyślać do nich historie, jedyne co nas ogranicza to nasza wyobraźnia. Mini ogrody są wspaniałym sposobem na wprowadzenie dzieci w świat ogrodnictwa i roślin.

Mini ogrody najczęściej tworzy się w doniczkach lub innych pojemnikach, dlatego nic nie stoi na przeszkodzie, aby postawić taką kwiatową kompozycję na balkonie czy w domu. Nie masz ogrodu, a marzy Ci się piękny ogród? Nic nie szkodzi, stwórz swój ogród w wersji mini.

Czym dokładnie jest mini ogród?

Moda na mini ogrody od dłuższego czasu panuje już w Stanach Zjednoczonych, Australii i w Wielkiej Brytanii. Mini ogród jest miniaturowym ogrodem stworzonym w pojemniku lub gruncie. Na jego kompozycje składają się małe rośliny oraz akcesoria. Istnieje wiele rodzajów mini ogrodów:

  • takie które wyglądają i odwzorowują prawdziwe ogrody, wyglądają one bardzo naturalnie. Przestawiają świat w mini formie,
  • takie, które przedstawiają świat fantastyczny. Bardzo popularny i szczególnie lubiany przez dzieci jest motyw wróżek.

Niezależnie, która wersja przypadnie nam bardziej do gustu, możemy stworzyć świat jaki tylko nam się podoba. Możemy wykonać mini ogród, który będzie odzwierciedleniem miejsca, w którym byliśmy np. o motywie plaży, gór, lasu, czy też w formie bardziej dla dzieci – kucyków, dinozaurów, biwaku, kosmosu. Możemy też przygotowywać mini ogrody według obecnych świąt – wielkanocnych, bożonarodzeniowych itd. Ta lista nie ma końca, możemy stworzyć wszystko, czego dusza zapragnie.

Gorąco zachęcamy Was do tworzenia własnych wersji mini ogrodów! Mamy nadzieję, że z naszymi poradami taka forma spędzenia wolnego czasu przypadnie Wam do gustu. Efekt będzie niewątpliwie niesamowity!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *