5 powodów, dla których warto budować mini ogród z dzieckiem

mini ogród z dzieckiem

Wykonywanie mini ogrodów z dziećmi to sama przyjemność. Jeśli szukacie pomysłu na kreatywną zabawę z dzieckiem, chcecie odciągnąć je od ekranu telewizora czy telefonu, a jednocześnie zachęcić do spędzenia czasu na świeżym powietrzu, to dobrze trafiliście! Mini ogrody można tworzyć także w domu przy użyciu roślin doniczkowych. Wszystko zależy od Was. Chcesz wiedzieć więcej? Poznaj 5 powodów, dla których warto budować mini ogród z dzieckiem.

Tworzenie roślinnej dekoracji w formie mini ogrodu wraz z dzieckiem ma bardzo wiele zalet.

  1. Dzieci poprzez tworzenie mini ogrodu uczą się podstaw ogrodnictwa i dbania o przyrodę. Mają szansę zobaczyć jak sadzi się rośliny, na pewno z chęcią będą też je podlewać. 
  2. Dzieciaki mają okazją także obserwować przyrodę. Zobaczą jak rośliny rosną, rozwijają się i kwitną. Mogą przyjżeć się zmieniającym się porom roku. Czasem będą musiały wykazać się cierpliwością, aby zaobserwować pewne zjawiska zachodzące w naturze.
  3. Jest to przyjemny sposób na spędzanie czasu razem z dzieckiem, zajęcie dla całej rodziny, które pozwoli na stworzenie wspólnego dzieła. Interesująca opcja zwłaszcza dla wszystkich tych, którzy kochają rośliny i tworzyć własnoręczne dekoracje.
  4. Taka aktywność pozwala na rozwój kreatywnego myślenia u dzieci. Kreatywność jest jedną z bardziej przydatnych cech w życiu. Jej rozwój na wczesnym etapie, zaowocuje w przyszłości.  Mini ogród pozwala nam na stworzenie świata z naszej wyobraźni, który możemy wzbogacić ciekawą historią. Dzieci w tym aspekcie potrafią być bardzo zaskakujące. Dziewczynki mogą przenieść się do świata kucyków, a chłopcy do świata dinozaurów.
  5. Jest to też również doskonała okazja do wyciągnięcia dzieci z domu i spędzania więcej czasu na świeżym powietrzu. Możemy też wybierać się na spacery w celu zbierania szyszek, kamyków, orzechów czy innych darów natury, które potem wykorzystamy w naszej dekoracji. Nic nie stoi też na przeszkodzie, aby zmieniać istniejącą kompozycją naszego ogrodu. Np. jesienią można użyć liści, szyszek, orzechów, małej dyni czy innych darów jesieni. Wszystko jest dozwolone i nie ma tu żadnych ograniczeń. Jeśli mamy pomysł, to trzeba go realizować.

Mini ogród to wiele możliwości na stworzenie własnoręcznej dekoracji do ogrodu.

Tworzenie mini ogrodów może być bardzo zajmująca i składać się z wielu etapów. Etapem, który może być interesujący jest rozrysowanie planu ogrodu na kartce, a następnie wykonanie go w rzeczywistości. Można też szukać ciekawych dekoracji podczas spacerów. Np. szyszek, kamieni. Można również wykonać kilka kompozycji w oddzielnych donicach, które będą stanowić pewną całość. Ilość opcji, do których można wykorzystać mini ogród jest nieograniczona. Dzieci będą zaangażowane w projekt, a na koniec będą mogły podziwiać swoje dzieło.

Kolejną zaletą mini ogrodu, jest fakt że nie zajmują dużo miejsca. Jak sama nazwa wskazuje są one małe. Zajmują tyle miejsca, ile doniczka, którą wybierzemy. Jednak dzieci zyskują swój mały kącik, w którym dbają o rośliny i układają figurki.

Jeśli Twoją pasją jest ogród, to budowa mini ogrodu z dzieckiem będzie prawdziwą przyjemnością. Sadzenie roślin wraz z dziećmi jest ciekawym sposobem na wspólne spędzenie czasu dla prawdziwych ogrodników. Takie wspólne hobby może być doskonałą formą relaksu. Jest to też wspaniała alternatywa, dla wszystkich którzy po prostu lubią mieć piękne i ciekawe dekoracje.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *