5 powodów, dla których warto budować mini ogród z dzieckiem

Wykonywanie mini ogrodów z dziećmi to sama przyjemność. Jeśli szukacie pomysłu na kreatywną zabawę z dzieckiem, chcecie odciągnąć je od ekranu telewizora czy telefonu, a jednocześnie zachęcić do spędzenia czasu na świeżym powietrzu, to dobrze trafiliście! Mini ogrody można tworzyć także w domu przy użyciu roślin doniczkowych. Wszystko zależy od Was. Najważniejsze jest obcowanie z przyrodą.

Tworzenie roślinnej dekoracji w formie mini ogrodu wraz z dzieckiem ma bardzo wiele zalet.

  1. Dzieci poprzez tworzenie mini ogrodu uczą się podstaw ogrodnictwa i dbania o przyrodę. Mają szansę zobaczyć jak sadzi się rośliny, na pewno z chęcią będą też je podlewać. Listę roślin, które najlepiej nadają się do mini ogrodu znajdziecie tutaj.
  2. Dzieciaki mają okazją także obserwować przyrodę. Zobaczą jak rośliny rosną, rozwijają się i kwitną. Mogą przyjżeć się zmieniającym się porom roku. Czasem będą musiały wykazać się cierpliwością, aby zaobserwować pewne zjawiska zachodzące w naturze.
  3. Jest to przyjemny sposób na spędzanie czasu razem z dzieckiem, zajęcie dla całej rodziny, które pozwoli na stworzenie wspólnego dzieła.  Interesująca opcja zwłaszcza dla wszystkich tych, którzy kochają rośliny i tworzyć własnoręczne dekoracje.
  4. Taka aktywność pozwala na rozwój kreatywnego myślenia u dzieci. Kreatywność jest jedną z bardziej przydatnych cech w życiu. Jej rozwój na wczesnym etapie, zaowocuje w przyszłości.  Mini ogród pozwala nam na stworzenie świata z naszej wyobraźni, który możemy wzbogacić ciekawą historią. Dzieci w tym aspekcie potrafią być bardzo zaskakujące. Dziewczynki mogą przeniść się do świata wróżek, a chłopcy do świata dinozaurów.
  5. Jest to też również doskonała okazja do wyciągnięcia dzieci z domu i spędzania więcej czasu na świeżym powietrzu. Możemy też wybierać się na spacery w celu zbierania szyszek, kamyków, orzechów czy innych darów natury, które potem wykorzystamy w naszej dekoracji. Nic nie stoi też na przeszkodzie, aby zmieniać istniejącą kompozycją naszego ogrodu. Np. jesienią można użyć liści, szyszek, orzechów, małej dyni czy innych darów jesieni. Wszystko jest dozwolone i nie ma tu żadnych ograniczeń. Jeśli mamy pomysł, to trzeba go realizować.

Mini ogród to wiele możliwości na stworzenie własnoręcznej ozdoby.

Budowania mini ogrodów może być bardzo zajmujące i składać się z wielu etapów. Etapem, który może być interesujący jest rozrysowanie planu ogrodu na kartce, a następnie wykonanie go w rzeczywistości. Można też szukać ciekawych dekoracji podczas spacerów. Można również wykonać kilka kompozycji w oddzielnych donicach, które będą stanowić pewną całość. Ilość opcji, do których można wykorzystać mini ogród jest nieograniczona. Dzieci będą zaangażowane w projekt, a na koniec będą mogły podziwiać swoje dzieło.

Jeśli Twoją pasją jest ogród, to budowanie mini ogrodu wraz z dzieckiem będzie prawdziwą przyjemnością. Sadzenie roślin wraz z dziećmi jest ciekawym sposobem na wspólne spędzenie czasu dla prawdziwych ogrodników. Takie wspólne hobby może być doskonałą formą relaksu. Jest to też wspaniała alternatywa, dla wszystkich którzy poprostu lubią mieć piękne i ciekawe dekoracje.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *