Lampiony na taras -pielęgnacja

lampiony na taras

Lampiony na taras to wspaniały sposób na dodanie uroku i romantyzmu do Twojego ogrodu. Jednak, aby cieszyć się ich pięknem na dłużej, warto poświęcić czas na ich pielęgnację. Sprawdź jak prawidłowo dbać o lampion tarasowy.

Regularne czyszczenie lampionów na taras to podstawa.

Przede wszystkim, należy pamiętać o regularnym czyszczeniu lampionów. Szczególnie istotne jest czyszczenie po skończonym sezonie. Można to zrobić za pomocą łagodnego detergentu i miękkiej szmatki. Nie zaleca się używania silnych środków chemicznych, ponieważ mogą one uszkodzić materiał, z którego jest wykonany lampion. Lampiony z drewna bambusowego, po przetarciu wycieramy do sucha. W ten sposób chronimy je przed wilgocią.

Pielęgnacja lampionów bambusowych na taras.

Lampiony na taras, które wykonane są z drewna bambusowego, wymagają dodatkowej pielęgnacji. Poza regularnym czyszczeniem opisanym wyżej powinniśmy zabezpieczać lampion środkami do pielęgnacji drewna. Wystarczy nałożyć cienką warstwą oleju do drewna. Środki do drewna nakładamy, po dokładnym oczyszczeniu lampionu. Miejsca, na których pojawiła się pleśń, możemy wyczyścić olejkiem cytrynowym.

Zabezpieczanie lampionów przy złej pogodzie.

Dobrym pomysłem jest również zabezpieczenie lampionów przed szkodliwymi warunkami atmosferycznymi, takimi jak deszcz, wiatr czy śnieg. Można to zrobić poprzez umieszczenie lampionu w miejscu zadaszonym np. tarasie, czy balkonie. Poza sezonem warto lampiony schować do środka pomieszczenia lub przykryć.

lampion boho na tarasie - inspiracje
Lampion boho na tarasie w klasycznym stylu.

Lampion na taras, jako wyjątkowe oświetlenie. 

Lampiony na tarasie i balkonie sprawią, że Twoja aranżacja nabierze zupełnie nowego wyrazu. Nie tylko będą pięknie się prezentować, ale także wprowadzą przyjemny klimat. Światło bijące z lampionów wprowadzi idealną atmosferę na romantyczną kolację na świeżym powietrzu. Sprawi też, że w ciepłe letnie wieczory chętnie spędzimy czas z rodziną i przyjaciółmi na tarasie. Lampiony stanowią wyjątkową formę oświetlenia

Lampiony na taras, balkon to hit ostatnich lat.

Podsumowując, pielęgnacja lampionów tarasowych może być czasochłonna. Jednak zdecydowanie warto poświęcić na to trochę czasu. Lampiony dodają niezwykłego uroku na tarasie. Sprawiają, że ogród, taras, balkon stają się przyjemnym miejscem do relaksu. Dzięki regularnej pielęgnacji, będziecie mogli cieszyć się pięknymi i romantycznymi światłami lampionów przez wiele sezonów. Jest to zdecydowanie obowiązkowa ozdoba ogrodowa. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *