Jak prać dywan zewnętrzny?

Wiele z nas coraz bardziej dostrzega walory estetyczne i praktyczne dywanów zewnętrznych. Jest to stosunkowa nowa moda, zatem pielęgnacja tego typu dywanów może wydawać się dość kłopotliwa. Zastanawiasz się jak prać dywan zewnętrzny? Czyszczenie dywanów  tego typu to nie jest nic trudnego, sprawdź poniższe porady. 

Czyszczenie dywanu jutowego.

Choć dywany jutowe do typowych dywanów zewnętrznych nie należą, to jednak są one stosowane na tarasach. Przy dobrze zadaszonych tarasach, balkonach lub ogrodach zimowych wykorzystanie dywanu jutowego jest dozwolone. Dywany jutowe są bardzo trwałe, ponieważ są tkane z suszonych włókien łodyg juty. Idealne nadadzą się także do przedpokoju. Dywan jutowy okrągły jest doskonałym dodatkiem do aranżacji w stylu boho. 

Najlepszym sposobem przy pielęgnacji dywanu z juty jest użycia sody oczyszczonej i odkurzacza. Dywan powinno się czyścić na sucho. Należy posypać dywan sodą oczyszczoną i pozostawić tak przez 15-20 minut. Po tym czasie wciągnąć środek odkurzaczem.

Gdy dywan ulegnie zabrudzeniu musimy wyczyścić go przy użyciu wilgotnej szmatki. Szmatkę należy namoczyć w misce wody z dodatkiem delikatnego środka do czyszczenia. Po wytarciu zabrudzeń najlepiej jest przykryć mokre miejsce suchym materiałem z bawełny i zawinąć dywan. Takie działanie ma na celu, pochłonięcie wilgoci. 

Pranie dywanów tarasowych winylowych.

Dywany tarasowe winylowe, czyli takie wykonane z PCV i poliestru idealnie nadają się na tarasy i balkony. Są one wodoszczelne i łatwe w czyszczeniu. Do tego są bardzo wyszukanym i eleganckim dodatkiem tarasu lub balkonu. Stąd też panuje na nie moda

2 sposoby czyszczenia dywanów zewnętrznych winylowych.

  1. Pranie w pralce.

Dywany winylowe możemy prać w pralce w temperaturze 30 stopni Celsjusza, z dodatkiem delikatnego detergentu. Należy pamiętać, aby nie ustawiać programu suszenia. Po skończonym praniu dywan należy rozwiesić i pozostawić do wyschnięcia.

2. Mycie wężem ogrodowym.

Dywan winylowy możemy też spłukać wężem ogrodowym i pozostawić do wyschnięcia. W przypadku większych zabrudzeń dywan można czyścić mokrą ściereczką lub szczoteczką. Może to być wygodniejsza metoda do stosowania przy dużych dywanach tarasowych.

Wybór preferowanej metody, należy do Ciebie.

Pielęgnacja dywanów zewnętrznych. 

Chcąc cieszyć się jak najdłużej pięknym dywanem tarasowym należy o niego odpowiednio dbać. To znaczy, usuwać zanieczyszczenia w miarę możliwości jak najszybciej. Dodatkowo dywan warto zwijać po zakończonym sezonie letnim. Warto też w przypadku dywanów winylowych odświeżać je podczas trwania sezonu. To znaczy prać lub myć wodą z węża ogrodowego. Ze względu, iż znajdują się one na zewnętrz pochłaniają dużo kurzu, piachu i brudu. Dlatego regularne czyszczenie jest bardzo ważne. Dywany warto też odświeżyć np. po większych grillach i imprezach. Resztki jedzenia czy napojów mogą pozostawić plamy. Jak widać, pielęgnacja nie należy do najtrudniejszych. Bez problemu można poradzić sobie z dbaniem o ich oryginalny wygląd.

Zalety dywanów tarasowych.

Stosowanie dywanu tarasowego na podłodze tarasu lub balkonu ma wiele zalet.

  1. Dywany chronią podłogę przez uszkodzeniami i zabrudzeniami.
  2. Dywany tarasowe to dość nowy produkt na rynku, jednak cieszy się coraz większą popularnością. Jest to wyjątkowy element dekoracyjny, który nada stylu w Twoim ogrodzie czy balkonie.
  3. Podczas chłodniejszych dni i wieczorów dywan sprawi, że będzie cieplej w stopy. Natomiast podczas upałów zdecydowanie sprawi, że podłoga nie będzie taka gorąca. Dywany na zewnątrz, tak samo jak wewnątrz poprawiają komfort.

Szeroka oferta dywanów w naszym sklepie pozwoli każdemu klientowi znaleźć coś dla siebie. Dywany są dostępne w zarówno dużych jak i małych rozmiarach, o kształtach okrągłych i prostokątnych. Znajdziemy dywany o różnych barwach oraz wzorach. Wszystko zależy od naszych preferencji i od tego, w jakim stylu jest nasz ogród.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *