Dywan zewnętrzny – jak wybrać?

W ostatnich latach w Polsce moda na ogrody jest coraz bardziej widoczna. Polacy oddają się pasji ogrodnictwa z coraz większą przyjemnością. Inwestują w architekturę ogrodową, tarasy i balkony. Widać, że nie tylko wnętrze naszego domu lub mieszkania staje się istotne, ale i przestrzeń poza domem. Taras i balkony są dodatkowym miejscem do wypoczynku. Szukamy ciekawych dodatków, które nadadzą im stylu. Jednym z ciekawszych dekoracji, jakie znajdziemy na rynku, są dywany zewnętrzne. Wybór jest ogromny, dlatego podpowiemy jak wybrać dywan zewnętrzny. Należy wziąć pod uwagę kilka aspektów.

Czy dywan zewnętrzny jest wodoodporny?

Pierwszym czynnikiem, jaki należy rozważyć, jest aspekt wodoszczelności. Ze względu na to, że dywan jest wykładany na zewnątrz, powinien być wodoodporny. Powinien także być odporny na promienie UV, aby pod wpływem słońca kolor się nie wybarwił. Dzięki temu nasz dywan przetrwa w oryginalnym stanie znacznie dłużej.

Jak duży powinien być dywan?

Kolejną istotną kwestią, jaką powinniśmy rozważyć, jest wielkość dywanu. Ten aspekt uwarunkowany jest ty, gdzie dywan zewnętrzny będzie się znajdować. Jeśli będzie on położony przy wejściu na taras lub balkon i będzie on pełnił funkcję chodnika, może być mniejszych rozmiarów. Gdy dywan, będzie położony przy zestawie wypoczynkowym obok stołu, powinien być już większych rozmiarów. Z reguły dywany zewnętrzne tarasowe wybiera się większe niż balkonowe. W Garden&You znajdziesz duże dywany zewnętrzne oraz małe. Wybór jest naprawdę szeroki.

Jaki jest styl tarasu, balkonu?

Dywan zewnętrzny powinien wpasowywać się w styl naszego ogrodu, tarasu lub balkonu. Jeśli kochamy styl boho to tutaj dobrze sprawdzą się dywany jutowe albo naturalne. Z reguły nie są one wodoodporne, jednak przy dużym zadaszeniu możemy je rozkładać w sezonie letnim. Jeśli lubimy styl marynistyczny, śródziemnomorski idealne będą dywany zewnętrzne w kolorze niebieskim. W stylu nowoczesnym sprawdzą się dywany we wzory. Jeśli chodzi o kolory, to możemy decydować według naszych preferencji. Możemy wyposażyć się w dywan, który będzie kontrastował z tarasem lub będzie jego idealnym dopełnieniem w bardziej stonowanych barwach.

Czy jest łatwy w pielęgnacji?

Dywan zewnętrzny powinien być łatwy w pielęgnacji. Dywan, który przez cały czas znajduje się na zewnątrz, może ulegać zabrudzeniom. Dlatego istotne jest, aby można było go łatwo wyczyścić. Bardzo wygodne jest, jeśli dywan nadaje się do prania w pralce. Dywany są wodoodporne, zatem śmiało możemy je myć wężem ogrodowym. Przy większych zabrudzeniach możemy użyć szmatki lub szczoteczki i delikatnego detergentu. Pranie tego dywanów zewnętrznych to nic trudnego.

Dywany zewnętrze idealny dodatek tarasowy lub balkonowy.

Wybór dywanu zewnętrznego nie powinien stanowić większego problemu. Weźmy tylko pod uwagę wszystkie wymienione czynniki. Gorąco zachęcamy do wzbogacenia się o ten nietuzinkowy oraz modny dodatek ogrodowy. Bez wątpienia sprawi on, że Twój balkon lub taras nabierze zupełnie innego wyglądu. Dywan tarasowy lub balkonowy wprowadza styl i sprawia, że nasze miejsce do wypoczynku staje się niezwykle przytulne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *