Donice przed domem -inspiracje.

Donice przed domem z bukszpanem i hortensją.

Donice przed domem -inspiracje.

Donice przed domem, to dobry sposób na udekorowanie swojego wejścia domu i dodanie mu wyjątkowego stylu. Poznaj nasze inspiracje, które pomogą Ci w stworzeniu pięknego i przyciągającego uwagę frontu domu.

Piękne wejście do domu.

Donice z pięknymi zielonymi, kwitnącymi możemy ustawić na schodach, przed drzwiami, a także w innym miejscu. Ważne, aby to miejsce było widoczne dla nas i dla gości nas odwiedzających. W ten sposób za każdym razem, gdy będziemy przekraczać próg naszego domu, będzie nas witał miły widok.

Jakie rośliny pasują do donic przed dom? Inspiracje

1. Donice z kwitnącymi roślinami -kwiaty, to zdecydowanie nieodłączny element pięknego ogrodu. Postaw na donice z pięknymi kwiatami, aby dodać dobrego nastroju w Twoim otoczeniu. Odpowiednio dobrana kolorystyka kwiatów sprawi, że Twój ogród z pewnością będzie wyjątkowy. Od strony południowej sprawdzą się bratki – wiosną, pelargonie, surfinie – latem, a jesienią natomiast wrzosy, chryzantemy. Jest to zdecydowanie rozwiązanie dla osób, które lubią co sezon sadzić nowe kwiaty. Niemniej jednak efekt jest naprawdę wyjątkowy, W miejscu, gdzie mamy półcień, możemy zasadzić stylowe np. hortensje ogrodowe

Surfinie w donicach przed wejściem do domu.
Surfinie w donicy ETA 55.

 

wrzosy przed wejściem do domu
Wrzosy, chryzantemy. W komplecie bardzo ładnie prezentować się będzie donica Sigma. (https://pl.pinterest.com/pin/28217935157674539/)

2. Donice z zielonymi roślinami -rośliny doniczkowe o pięknych oraz zielonych liściach, wspaniale nadają się do wystroju przestrzeni przed domem. Sprawiają, że Twoje otoczenie nabiera harmonijnego charakteru. W tej roli sprawdzi się bukszpan, cis, świerk conica, a także tuja Aurera Nana. Są to rośliny zimozielone wolno rosnące. 

Donice kwadratowe z okrągłymi bukszpanami przed wejściem do domu.
Kwadratowe donice z kolekcji Gamma przed wejściem do domu.

 

Donice przed domem z bukszpanem i hortensją.
Donice przed domem z bukszpanem oraz hortensją. Donice Beta.

3. Donice z drzewami -postawienie donic z drzewami przed domem, z pewnością doda mu powiewu natury. Możesz wybierać wśród drzew o różnych rozmiarach, wszystko zależy od wielkości Twojej przestrzeni. Drzewa przed wejściem do domu, które można uprawiać w doniczkach przed domem to np.: irgi, berberysy, róże, klony palmowe, lilaki oraz wierzby hakuro-nishiki.

4. Donice ziołowe -zioła to nie tylko aromatyczna przyprawa, ale także piękna ozdoba ogrodu. Stawiając kilka donic z ziołami, na pewno dodasz pięknego zapachu. Ponadto, dzięki temu masz możliwość wcześniejszego zebrania ziół do swoich przepisów kulinarnych. Zioła ciekawie wyglądają również w doniczkach na schodach przed domem.

5. Donice z kompozycjami: to chyba jedne z piękniejszych donic, jakie można posiadać przed wejściem do domu. Jednocześnie wymagają najwięcej pracy oraz znajomości roślin. Musimy wiedzieć, jakie rośliny możemy ze sobą łączyć, aby stworzyć wyjątkowe kompozycje. Np.: do wysokich donic warto dodawać rośliny płożące jak tojeść rozesłana oraz bluszcz. Zobacz nasze inspiracje poniżej. 

Surfinie, tojeść rozesłana i trawa w wysokiej donicy na schodach.
Surfinie, tojeść rozesłana oraz trawa w wysokiej donicy na schodach. (https://pl.pinterest.com/pin/422281209156329/)

 

Hortensje, bluszczyk kurdybanek w aranżacji przed domem. https://pl.pinterest.com/pin/424042121175536657/

 

Donice przed wejście do domu, to styl i elegancja. 

Posiadanie donic ozdobnych to doskonała opcja dla tych, którzy chcą wyróżnić swoją przestrzeń zewnętrzną. Są dostępne w wielu kształtach oraz kolorach, co pozwala na ustawienie ich zgodnie z własnymi preferencjami. Dobrym wyborem są też donice betonowe, które zawsze wyglądają szykownie.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wybór donic przed dom.

Warto pamiętać, żeby dobrać odpowiedni rozmiar donic do roślin, które zmierzamy posadzić. Oczywiście drzewa będą potrzebowały dużych donic. Duże donice pozwolą na swobodny rozrost korzeni. Trochę mniejsze będą idealne np. dla kwiatów kwitnących. Hortensje ogrodowe również potrzebują dość sporej wielkości donic. Przed wejście do domu, zdecydowanie będą pasowały donice z kategorii donice na taras. Są one z reguły podobnej wielkości. Nasze wejście przed dom warto również wzbogacić o elementy dekoracje jak np. lampiony tarasowe.

Podsumowując, donice przed domem, to doskonały sposób na nadanie wyjątkowego stylu naszemu domu. Odpowiednio dobrana roślinność oraz kolorystyka sprawią, że wejście do domu, nabierze naturalnego i harmonijnego charakteru. Zachęcamy do eksperymentowania i dostrzegania piękna w swoim otoczeniu.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *