Duża donica do salonu – aranżacje

Jeśli chcesz dodać swojemu salonowi więcej stylu, a jednocześnie mieć w nim element, który przykuje uwagę Twoich gości, to duże donice do salonu mogą być świetnym rozwiązaniem. Duża donica do salonu pozwoli nie tylko na umieszczenie w niej większego okazu rośliny, ale również na stworzenie wspaniałej aranżacji, która wypełni pustkę w Twoim salonie.

Duże rośliny w salonie korzystnie wpływają na zdrowie.

Odpowiednio dobrane kwiaty lub drzewka, umieszczone w dużych donicach, staną się nie tylko ozdobą pomieszczenia, ale również pozytywnie wpłyną na Twoje samopoczucie. Dlaczego? Rośliny to naturalni oczyszczacze powietrza, które usuwają z niego szkodliwe dla zdrowia związki chemiczne. Ponadto, zastosowanie dużych donic do salonu pozwoli na stworzenie prawdziwej oazy w środku miasta. Zdecydowanie w pozytywny sposób wpłynie ona na mieszkańców i odwiedzających, nie tylko wizualnie, ale również zdrowotnie.

Duże rośliny do salonu.

Duże donice do salonu to idealny wybór dla tych, którzy chcą wprowadzić do swojego wnętrza nieco zieleni. Jedną z najważniejszych kwestii w aranżacji jest odpowiedni dobór rośliny. W przypadku dużych donic warto postawić na duże rośliny, których rozmiar będzie proporcjonalny do samej donicy oraz do wnętrza pokoju.

Jednym z ciekawszych wyborów są draceny, które charakteryzują się długimi, smukłymi liśćmi. Dobrze wyglądają w minimalistycznych wnętrzach oraz tych, utrzymanych w stylu skandynawskim. Inną propozycją są monstery, które wyróżniają się liścimi o ciekawym kształcie. Bardzo popularne są również sterlicje oraz palmy. Nadadzą one wnętrzom wakacyjnego klimatu, nowoczesności. Rośliny, które możemy prowadzić w formie drzewka to pachira, fikus lub szeflera

Sterlicja w donicy ETA.

 

Styl aranżacji a donice. 

W przypadku dużych donic wybór stylu aranżacji powinien być przemyślany. Warto zwrócić uwagę na styl dominujący w pokoju i dobrać donicę oraz rośliny w taki sposób, aby tworzyły harmonijną całość. W przypadku minimalistycznych wnętrz dobrze sprawdzą się białe lub czarne donice, które będą kontrastować ze ścianami w jasnych odcieniach.

W stylu rustykalnym dobrze będą wyglądać duże donice z wikliny lub drewna, w których można posadzić np. fikusy. Dla osób ceniących sobie elegancki styl aranżacji idealnym wyborem będą betonowe donice lub donice w kolorze złota, które doskonale będą komponować się z ciemnymi meblami.

Fikus sprężysty w donicy BETA.

Donica jako dodatek do salonu.

Warto zwrócić uwagę nie tylko na samą donicę oraz roślinę, ale również na sposób prezentowana aranżacji w salonie. Duża donica powinna stanowić świetny dodatek do wystroju, a nie jego dominujący element. W pokoju o minimalistycznej aranżacji, duża donica może stanowić jedyną ozdobę, która nadaje pomieszczeniu charakteru.

Podsumowując, duże donice do salonu to z pewnością niezbędny element aranżacji, który wprowadzi do pokoju nieco zieleni i przytulności. Ważne jest jednak, aby pamiętać o odpowiednim doborze rośliny i stylu aranżacji, tak aby stworzyć harmonijny i estetyczny wystrój. Nie zapominajmy również, że rośliny to nie tylko dekoracja, ale również symbioza z naturą, która pozytywnie wpływa na nasze samopoczucie i zdrowie.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *